Õhuga häälestatav šamaanitrumm

 

Õhu abil häälestatav šamaanitrumm on meie valikus viimaste aastate jooksul menukaim trumm.

Trummi häälestatakse raami ja naha vahele paigaldatud õhulohvi abil. Tänu häälestatavusele on see raamtrumm kasutust leidnud professionaalses muusikas (koorid, solistid, ansamblid, orkestrid). Käepidemena kasutame selle trummi puhul Y-kujulist oksa, mis teeb trummi käes hoidmise nuiaga mängimisel väga mugavaks, tänu sellele saab mängija trummi heli edukalt suunata vastavalt oma soovile.

Läbimõõt 25–60 cm.

 
 
 
 

Kodadega šamaanitrumm ehk Siberi tüüpi šamaanitrumm

 

Kodadega šamaanitrummi serva palistavad kõlakojad, mis annavad pillile lisaresonantsi ja iseloomuliku välimuse. Seda trummi ei saa mehaaniliselt häälestada. Naha pinge mõjutamiseks tuleb kasutada kas kuivatamis- või niisutamismeetodit.

Läbimõõt 25–60 cm.

 
 
 
 

KODADETA ŠAMAANITRUMM

 

Kodateta šamaanitrumm on oma olemuselt lihtne, kuid väga jõulise kõlaga trumm, kuna trumminahk on vahetus kokkupuutes trummiraamiga. Seetõttu kandub nahast vallanduv resonats otse trummiraami, tekitades seeläbi tugeva ja tervikliku vibratsioonilaine. Seda trummi ei saa mehaaniliselt häälestada. Naha pinge mõjutamiseks tuleb kasutada kas kuivatamis- või niisutamismeetodit.

Läbimõõt 25–60 cm.

 
 
 
 

INDIAANITRUMM

 

Indiaanitrummi valmistame indiaanirahva trummiehituse traditsioone järgides. Eelkõige teeb selle trummi eriliseks nahast põimitud käepide, mis ühtlasi hoiab pinges ka trumminaha. Selline trumm on kerge, avara ning õhulise kõlaga. Soovi korral saab trummi tellida õhkhäälestusega.

Läbimõõt 25–60 cm.

 
 
 
 

Traditsiooniline raamtrumm

 

Traditsioonilisi raamtrumme valmistame inspireeritult araabia ja Kesk-Ida trummide ehitustraditsioonidest. Seda tüüpi trummid on mõeldud mängimiseks eelkõige sõrmede või kätega, lähtudes raamtrummi eri mängutehnikatest. Seda trummi on võimalik valmistada nii õhkhäälestusega, kruvipingutitega kui ka mittehäälestatavana.

Läbimõõt 25–60 cm.